Bildiri Gönderimi


Basılı Poster Hazırlama Kuralları


1. Posterin maksimum boyutu dikey 50 cm X 70 cm ve en az 2 m uzaklıktan okunabilir olmalıdır. Posterin hazırlanması sırasında aşağıda verilen kurallar göz önünde bulundurulmalıdır.

2. Posterler, MS Word dokumanı olarak bildiri tam metin yazım kılavuzuna uygun olarak hazırlanmalıdır.

3. Posterde bulunan tüm yazılar Arial yazı karakterleri kullanılarak başlık, yazar isimleri ve iletişim adresleri için en az 26-40 ve diğer bolümler için 16-18 punto büyüklükte kullanılmalıdır.

4. Poster özet, giriş, yöntem, bulgular, sonuçlar ve tartışma bölümlerinden oluşmalı ve aynen bildiri tam metninde olduğu gibi anahtar kelimeler ve kaynaklar belirtilmelidir. Görselliği artırıcı şekil ve fotoğraflar renkli olarak kullanılabilir.

5. Poster sahipleri poster basımlarını kendileri yaptıracaklardır.

6. Posterler organizasyon komitesince belirlenecek numaralanmış panolara aşılacaktır.

7. Poster yapıştırma konusunda organizasyon komitesi görevlileri poster sahiplerine yardımcı olacaktır.

8. Poster sahipleri programda belirtilen tarih ve saatlerde posterlerinin başında bulunacaklar ve çalışmaları konusunda bilgi vereceklerdir.

9. Poster sahipleri kendilerine verilen surenin sonunda posterlerini kaldıracaklardır. Zamanında kaldırılmayan posterlerin sorumluluğu sahiplerine aittir.


Bildiri Gönderme Koşulları


Kongre için bildiri özetleri sadece bu sitede yer alan form aracığı ile kabul edilecektir. E-posta ya da posta yoluyla gönderilen bildiri özetleri KESİNLİKLE kabul edilmeyecektir.

Bildiri özeti formunda sizden istenilen tüm alanları düzgün şekilde doldurmalısınız. Özellikle özetinizi gönderdikten sonra, düzenleme yapabilmeniz için gerekli olan şifrelerin tarafınıza ulaşabilmesi için E-POSTA adresinizi doğru girmeye özen gösteriniz.

Bildiri özetiniz 300 kelimeyi geçmemelidir. MS Word Programında 11 Punto ve Arial fontunda yazılmış olan bildirinizi kopyalayarak forma yapıştırmanız yeterlidir. (A4 sayfayı aşmayacak şekilde) Özetinizin yarım kalmaması ve hatalı olarak kaydolmaması için bu konuya dikkat ediniz.

Çalışmaların bildiri özetleri; GİRİŞ / AMAÇ, GEREÇ ve YÖNTEM, BULGULAR, TARTIŞMA / SONUÇ düzeninde, olgu sunumu bildiri özetleri GİRİŞ / AMAÇ, OLGU, TARTIŞMA / SONUÇ düzeninde yazılmalı ve bölümlendirilmelidir.

İnsanlar üzerinde yapılan araştırmalar ile ilgili olarak bildirilerin etik kurul onayları ve ülkemiz kanunlarına uygun olması koşulu aranacaktır.

Özetinizi forma istenildiği şekilde giriniz. Yazar adlarını ve kurumlarını bildiri metninin girileceği kutulara KESİNLİKLE yazmayınız.

Bildiri özeti göndermek için son tarih 12 Ocak 2016 saat 23:59’a kadar uzatılmıştır.
Bildiri özet formu kullanıcı bazında üyelik gerektirir. Hesabınız gireceğiniz e-posta adresine aktivasyon linki gönderecektir. Bu link bazı e-posta adreslerinde spam algılanmaktadır. Lütfen bu durumu göz önünde bulundurunuz.

Birden fazla bildiri özeti gönderecekseniz, göndereceğiniz bu bildirileri de aynı hesap altından göndermelisiniz.
UASK 2016 'da poster olarak seçilen bildiriler basılı olarak poster alanında asılacaktır.
Bildiri ödüllerinden faydalanmak için ilgili kutucuğun işaretlenmesi gerekmektedir. 
Artemis Yazılım
Copyright © 2015 Tüm Hakları Saklıdır